Pousada La Vivian
| Gratis Wi-Fi Gratis Wi-Fi på offentliga platser | 24-timmars tjänster 24-timmars reception | Simbassäng Säsongsöppen utomhuspool |
| Aktiviteter Vandring | Barnvänligt Lekplats för barn | Husdjur Husdjur tillåtna |
Hotellet Pousada La Vivian Serra Negra, som ligger inom 6 km från Alto da Serra, har Wi-Fi i allmänna utrymmen och en parkering. Detta hotell ligger i Serra Negra och nära Conjunto Aquatico Municipal, som ligger ungefär 10 minuters bilresa bort.
För affärsresenärer erbjuds Estátua Ronald Golias cirka 7 km bort. På gångavstånd från hotellet hittar gästerna Família Silotto.
Rummen på Pousada La Vivian i Serra Negra har plattskärms-TV med satellitkanaler och flerkanals TV, samt minibar för din bekvämlighet. Rummen erbjuder separat toalett och dusch i badrummen. Trevliga detaljer inkluderar en separat toalett och en dusch, tillsammans med badlakan och handdukar. Du kan njuta av utsikten över trädgården medan du bor på detta boende.
Hotellet Pousada La Vivian har en daglig frukostbuffé.
- Lokala sevärdheter
- Disneylândia dos Robôs-museet4,6 km
- Centro de Convenções4,5 km
- Parque do Cristo4,3 km
- Teleferico Serra Negra4,8 km
- Pista De Skate4,8 km
- Cristo Redentor of Serra Negra4 km
- Parque Mundo Magico4,8 km
- Parque Fonte Sesquicentenario4,9 km
- Parque Fonte Santo Agostinho4,6 km
- Conjunto Aquatico Municipal4,8 km
- Flygplatser
- Viracopos110 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Helt rökfritt
- Gratis Wi-Fi på offentliga platser
- Parkering
- 24-timmars reception
- VIP-incheckning/-utcheckning
- Husdjur tillåtna
- Säkerhet
- Eldstad
- Brandsläckare
Mat och drycker
- Picknickområde/bord
Aktiviteter och avkoppling
- Säsongsöppen utomhuspool
- Strandparasoll
- Solsängar
- Solterass
- Trädgård
- Grill faciliteter
- Vandring
- Pool med utsikt
Service
- Matinköpsservice
- Välkomstdryck
På rummet
- Minibar
- Terrass
- LCD-TV
- Lekplats för barn
Hotellregler
Vanliga frågor
- ✈
Hur långt är Viracopos från hotellet Pousada La Vivian?
Mellan Viracopos flygplats och hotellet Pousada La Vivian är det 110 km. - 🚗
Var kan vi parkera vår bil vid hotellet Pousada La Vivian?
Hotellet Pousada La Vivian erbjuder gästerna gratis privat parkering. - 🕗
Vilken tid ska vi checka ut från vårt rum på hotellet Pousada La Vivian?
Gästerna på hotellet Pousada La Vivian måste checka ut vid 12:00. - 💵
Vad är priset för ett rum på hotellet Pousada La Vivian?
Det genomsnittliga priset för ett rum i hotellet Pousada La Vivian är 41$. För särskild information vänligen kontakta hotellets personal. - ❓
Vilken typ av pool har minihotellet?
Minihotellet har en pool.